Зміст журналівВикористання теплових вторинних енергоресурсів методом термохімічної регенерації у двигуні внутрішнього згоряння

Шрайбер О.А., д-р техн. наук, проф., https://orcid.org/0000-0003-2610-568X ,
Яценко В.П., канд. техн. наук, ст. наук. співр.
Інститут загальної енергетики НАН України, вул. Антоновича, 172, м. Київ, 03680, Україна
Мова: українська
Джерело: Проблеми загальної енергетики, 2013, 4(35):47-51
Рубрика: Дослідження та оптимізація технологічних об'єктів і систем енергетики
УДК: 536.7
Надійшла: 23.10.2013
Опубліковано: 19.12.2013

Анотація:

Найбільш доцільний шлях використання теплових вторинних енергоресурсів, що утворюються у різних теплових установках, які працюють на природному газі, пов’язаний із методом термохімічної регенерації, що ґрунтується на реакціях конверсії палива з продуктами згоряння (ПЗ). Мета цієї статті – розробити схему використання термохімічної регенерації для двигуна внутрішнього згоряння, що працює з певним надлишком повітря, та метод її термодинамічного розрахунку. Оскільки присутність кисню в реагенті для конверсії палива істотно знижує її показники, ми пропонуємо спосіб видалення кисню з тієї частини ПЗ, що служить як реагент для конверсії. Схема складається із теплообмінника для використання ентальпії конвертованого палива (КП), камери згоряння, де певна частка КП спалюється у кисні відповідної частини ПЗ, та двох термохімічних реакторів, встановлених паралельно. Наводяться також приклади розрахунку згаданої схеми, які демонструють, що її використання дозволяє зекономити 12,2% первинного палива. Для порівняння було розраховано найпростішу схему, де реагент для конверсії палива містить кисень. У цьому випадку економія палива на 4,3–6,8% менша.

Ключовi слова: термохімічна регенерація, відпрацьовані гази, двигун внутрішнього згоряння, конвертоване паливо, термодинамічний розрахунок.

Скачування:

Повний текст (PDF)