Зміст журналівПерспективи розширення паливної бази при використані водовугільного палива в енергетичному секторі України

Перов М.О., Макаров В.М., Новицький І.Ю., Жуков О.П.
Інститут загальної енергетики НАН України, вул. Антоновича, 172, м. Київ, 03680, Україна
Мова: українська
Джерело: Проблеми загальної енергетики, 2012, 3(30):37-44
Рубрика: Підвищення ефективності виробництва та використання енергетичних ресурсів
УДК: 622.693.4
Надійшла: 10.10.2012
Опубліковано: 20.11.2012

Анотація:

Існуюча ситуація, що утворилась в енергетичному секторі України, вимагає застосування більш дешевих видів палива, в тому числі отриманих з відходів технологічних процесів вуглезбагачувальних фабрик, шахт та об’єктів відкритого видобутку бурого вугілля. Таким є, зокрема, водовугільне паливо (ВВП). Тільки теплове господарство Міненерговугілля споживає майже 90 % якісного збагаченого вугілля, вартість якого і надалі зростатиме. До того ж скорочення споживання газу в паливному балансі електростанцій визнано пріоритетним завданням розвитку економіки на ближню та середньострокову перспективу.
Мета статті – запропонувати способи спалювання вугілля шляхом виготовлення з нього водовугільної продукції в малій енергетиці та на ТЕС. Існуючі світові технології за певних умов доводять працездатність і доцільність застосування даного виду палива та його конкурентоздатність, зокрема з урахуванням цінових факторів, що змінюються з часом, і екологічних обмежень порівняно з пошаровим і пиловугільним спалюванням.
Нове паливо найбільш доцільне до використання для заміни мазуту (газу) для котелень. На сьогоднішній день випробувано більше десятка типів парових і водогрійних котлів із спалюванням ВВП. До таких котлів відносяться типи: ДКВР, ДЕ, КЕ, БКЗ-50-40 ГМ, БКЗ-75-75-40 ГМ, БКЗ-35-40 ГМ та ін.

Ключовi слова: водовугільне паливо, теплота згорання, конкурентоздатність вугілля, мала енергетика.

Скачування:

Повний текст (PDF)