Зміст журналівОптимізація вибору енергоефективних проектів модернізації систем теплопостачання в умовах фінансових обмежень

Нікітін Є.Є., канд. техн. наук
Інститут газу НАН України, вул. Дегтярівська, 39, м. Київ, 03113, Україна
Мова: російська
Джерело: Проблеми загальної енергетики, 2011, 3(26):25-31
Рубрика: Дослідження та оптимізація технологічних об'єктів і систем енергетики
УДК: 620.621.31
Надійшла: 28.04.2011
Опубліковано: 26.05.2011

Анотація:

Об’єктом дослідження є проекти модернізації систем теплопостачання населених пунктів та промислових підприємств, у тому числі такі проекти, як модернізація та заміна котлів, заміщення природного газу біопаливом, встановлення теплових насосів, заміна зношених ділянок труб теплових мереж на попередньо ізольовані труби, термомодернізація будівель та інші енергоефективні проекти.
Метою дослідження є розробка методики вибору енергоефективних проектів з урахуванням фінансових обмежень. Для досягнення цієї мети сформульована змістовна та математична постановка задачі. Для вирішення задачі використано спеціальний інструмент електронних таблиць MS Excel «Пошук рішення».
Беручи до уваги те, що економія від реалізації проектів може бути визначена аналітичним шляхом, а інші критерії не можуть бути визначені таким чином, запропоновано використовувати експертно-аналітичний підхід.
Розроблений методичний підхід може бути використаний під час формування міських, обласних, галузевих та цільових програм енергоефективності, які реалізуються в умовах обмеженого фінансування та наявності великої кількості альтернативних пропозицій.

Ключовi слова: техніко-економічна ефективність, оптимізація систем теплопостачання, енергоефективний проект.

Скачування:

Повний текст (PDF)