Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)


Аналіз та перспективи розвитку буровугільного комплексу Олександрійського регіону

Макаров В.М., Перов М.О., Новицький І.Ю.
Інститут загальної енергетики НАН України, вул. Антоновича, 172, м. Київ, 03680, Україна
Мова: українська
Джерело: Проблеми загальної енергетики, 2011, 3(26):19-24
Рубрика: Системні дослідження та комплексні проблеми енергетики
УДК: 622.23
Надійшла: 15.04.2011
Затверджено до друку: 26.05.2011
Анотація: У своєму розпорядженні Україна має понад 3,5 млрд т балансових запасів бурого вугілля, з яких близько 1,4 млрд т може видобуватись ефективним відкритим способом. Сьогодні буровугільна промисловість зосереджена в Олександрійському регіоні та знаходиться у вкрай занедбаному стані – більшість обладнання виведено з ладу і з 2009 р. видобуток призупинено.
Мета статті – привернути увагу до критичного стану, в якому опинилася буровугільна промисловість України.
Виконано аналіз та прогноз розвитку Олександрійського буровугільного регіону України, у результаті чого визначено заходи по виведенню буровугільної промисловості з кризового стану, а підприємств – на проектні показники.
Крім використання бурого вугілля як палива для енергетики та житлово-комунального сектора, воно є цінною сировиною для хімічної промисловості.
Необхідно вирішити питання збуту бурого вугілля, відновити будівництво та технічне переоснащення буровугільних підприємств тощо. За наявності коштів та споживачів видобуток бурого вугілля на розрізах в Олександрійському геологопромисловому районі впродовж короткого часу можливо довести до 3…4 млн т на рік.
Ключовi слова: буре вугілля, буровугільний комплекс, показники роботи, кризовий стан, прогноз.