Зміст журналівАналіз та перспективи розвитку буровугільного комплексу Олександрійського регіону

Макаров В.М., Перов М.О., Новицький І.Ю.
Інститут загальної енергетики НАН України, вул. Антоновича, 172, м. Київ, 03680, Україна
Мова: українська
Джерело: Проблеми загальної енергетики, 2011, 3(26):19-24
Рубрика: Системні дослідження та комплексні проблеми енергетики
УДК: 622.23
Надійшла: 15.04.2011
Опубліковано: 26.05.2011

Анотація:

У своєму розпорядженні Україна має понад 3,5 млрд т балансових запасів бурого вугілля, з яких близько 1,4 млрд т може видобуватись ефективним відкритим способом. Сьогодні буровугільна промисловість зосереджена в Олександрійському регіоні та знаходиться у вкрай занедбаному стані – більшість обладнання виведено з ладу і з 2009 р. видобуток призупинено.
Мета статті – привернути увагу до критичного стану, в якому опинилася буровугільна промисловість України.
Виконано аналіз та прогноз розвитку Олександрійського буровугільного регіону України, у результаті чого визначено заходи по виведенню буровугільної промисловості з кризового стану, а підприємств – на проектні показники.
Крім використання бурого вугілля як палива для енергетики та житлово-комунального сектора, воно є цінною сировиною для хімічної промисловості.
Необхідно вирішити питання збуту бурого вугілля, відновити будівництво та технічне переоснащення буровугільних підприємств тощо. За наявності коштів та споживачів видобуток бурого вугілля на розрізах в Олександрійському геологопромисловому районі впродовж короткого часу можливо довести до 3…4 млн т на рік.

Ключовi слова: буре вугілля, буровугільний комплекс, показники роботи, кризовий стан, прогноз.

Скачування:

Повний текст (PDF)