Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)


Використання теплових вторинних енергоресурсів у системах теплопостачання міст

Куц Г.О., канд. техн. наук
Інститут загальної енергетики НАН України, вул. Антоновича, 172, м. Київ, 03680, Україна
Мова: українська
Джерело: Проблеми загальної енергетики, 2010, 1(21):47-53
Рубрика: Підвищення ефективності виробництва та використання енергетичних ресурсів
УДК: 620.91; 697.34
Затверджено до друку: 18.03.2010
Анотація: Проведено аналіз використання теплових вторинних енергоресурсів (ТВЕР) та розглянуто можливі теплові схеми підключення ТВЕР до міських теплових мереж теплопостачання житлово-комунального сектору.
Рекомендовано три варіанти схем, а саме: послідовна, паралельна і паралельно-послідовна, вибір яких визначається параметрами теплоносія від утилізації ТВЕР (температура, тиск, годинний вихід обсягу). Детально описано схеми утилізації тепла від джерел теплових вторинних енергоресурсів з рекомендаціями з вибору найоптимальнішого варіанта.
Розглянуто питання створення промислових вузлів у містах, на території яких розміщені підприємства чорної металургії, хімічної і нафтохімічної промисловості, нафтопереробні та коксохімічні заводи. Промислові вузли теплопостачання формуються на базі міських і заводських теплогенеруючих джерел з підключенням усіх видів утилізаційних установок високо- і низько потенційних ВЕР. Завдяки підключенню теплових ВЕР підприємств до міських систем теплопостачання, можливо на 50—70 % покрити теплові навантаження на опалення в зимовий період року і повністю навантаження гарячого водопостачання влітку.
Надано дані обсягів виходу та використання ТВЕР на ближню перспективу підприємствами енергоємних галузей. Можлива економія палива може скласти в 2010 році 1845—2060 тис. т у.п., в 2015 р. — 2070—2450.
Ключовi слова: теплові вторинні енергоресурси (ТВЕР), теплоносії, теплові мережі, теплові схеми, вихід і використання ТВЕР.