Зміст журналівОсновні напрями та пріоритетні заходи зі зменшення обсягів використання природного газу в економіці і соціальній сфері України

Кулик М.М., академік НАН України, Дубовський С.В., д-р техн. наук
Інститут загальної енергетики НАН України, вул. Антоновича, 172, м. Київ, 03680, Україна
Мова: українська
Джерело: Проблеми загальної енергетики, 2009, 1(19):7-15
Рубрика: Системні дослідження та комплексні проблеми енергетики
УДК: 681.482-621.31
Опубліковано: 02.11.2009

Анотація:

Визначені фактори, що обумовлюють необхідність зменшення обсягів споживання природного газу в економіці та в соціальній сфері України. Основними з них є великі обсяги його імпорту з території держави-монополіста і лавинне зростання світових цін на цей ресурс.
Розроблено комплекс першочергових заходів зі скорочення споживання газу, який дає можливість вже починаючи з 2011 року зменшити його використання на 20,8 млрд. куб. м.
З урахуванням результатів реалізації зазначеного комплексу заходів та низки додаткових проектів споживання природного газу в економіці та соціальній сфері України в період 2011 – 2030 рр. може бути зменшене до рівня 32,7 – 36,4 млрд. куб. м.
Зазначені рівні споживання природного газу можуть бути забезпечені діяльністю газопромислового комплексу України шляхом видобутку газу з власних родовищ та за рахунок оплати його транзиту в країни Центральної та Західної Європи.
Реалізація запропонованого комплексу заходів призведе до значного зростання рівня енергетичної безпеки України.

Ключовi слова: економіка, природний газ, обсяги споживання, паливно-енергетичний баланс, нормативно-правове забезпечення, енергетична безпека.

Скачування:

Повний текст (PDF)