Зміст журналівОперація закінчилась помилкою

Формування економічного середовища функціонування енергетики

Документи

Блінов І. В. Зональне ціноутворення як спосіб врахування мережевих обмежень на біржі електроенергії Блінов І. В. Зональне ціноутворення як спосіб врахування мережевих обмежень на біржі електроенергії

популярний!
Збірник №: 2 (25) 2011 р.
Розмір файлу: 852.13 Кбайт
Скачувань: 5495
Впровадження в Україні моделі ринку двосторонніх договорів та балансуючого ринку (РДДБ) потребує вирішення низки питань, пов’язаних із визначенням математичної моделі центрального сегмента РДДБ – ринку «на добу наперед», що може функціонувати як біржа електроенергії. Одним з дискусійних є питання врахування мережевих обмежень у цьому сегменті РДДБ.
У статті наведено спосіб врахування мережевих обмежень, що основується на розділенні ринку електроенергії «на добу наперед» на декілька ринків з визначенням зональної маргінальної ціни по кожній зоні та подальшим об’єднанням цих ринків для задоволення попиту на електроенергію в зонах дефіциту генерації за рахунок експорту електроенергії із зон з профіцитом генерації електроенергії.
Запропонований спосіб об’єднує два основні підходи до врахування мережевих обмежень на ринку «на добу наперед»: розділення та злиття ринків електроенергії. Розглянутий спосіб дозволяє знизити середньозважену ціну на біржі електроенергії в країні, а також розрахувати обсяги та ціни при здійсненні експорту та імпорту електроенергії між різними ринками.

Ключові слова: ринок на добу наперед, біржа електроенергії, розділення та об’єднання ринків електроенергії.