Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)

Зміст журналів

2018 рік
2017 рік
2016 рік
2015 рік
2014 рік
2013 рік
2012 рік
2011 рік
2010 рік
2009 рік
2008 рік
2007 рік
2006 рік
2005 рік
2004 рік
2003 рік
2002 рік
2001 рік
2000 рік
1999 рік


Екологічні аспекти енергетики та захист довкілля

Документи

Іваненко Н.П., Сас Д.П. Державне регулювання викидів парникових газів у світі: перспективи для України Іваненко Н.П., Сас Д.П. Державне регулювання викидів парникових газів у світі: перспективи для України

популярний!
Збірник №: 2 (49) 2017 р.
Розмір файлу: 5.17 Мбайт
Скачувань: 1256
Розглянуто різні підходи до державного регулювання викидів парникових газів, які використовуються у світі. Проаналізовано переваги і недоліки кожного підходу у порівнянні з іншими. Наведено огляд досвіду ефективного використання вуглецевого оподаткування як одного з підходів до державного регулювання викидів парникових газів. Проаналізовано поточну ситуацію в Україні і розроблено рекомендації щодо ефективного застосування вуглецевого податку в Україні. Запропоновано підходи до визначення розмірів вуглецевого податку.

Ключові слова: парникові гази, системи торгівлі дозволами на викиди парникових газів, вуглецевий податок.

Білодід В. Д.  Прогноз обсягів накопиченої активності відходів, як наслідок розвитку ядерної енергетики в ХХІ столітті Білодід В. Д. Прогноз обсягів накопиченої активності відходів, як наслідок розвитку ядерної енергетики в ХХІ столітті

популярний!
Збірник №: 1 (32) 2013 р.
Розмір файлу: 703.54 Кбайт
Скачувань: 3465
Наведено результати розрахунків щодо кількості утворених радіоактивних елементів внаслідок роботи атомних електростанцій за період з 1954 р. по 2010 р. В результаті порівнянь природної радіоактивності верхнього 16-кілометрового шару континентальної земної кори і цього ж шару, у якому рівномірно розпорошена напрацьована радіоактивність від АЕС, показано, що загальна активність речовини кори збільшилася за цей період на 1,86 %.
Зроблено припущення, що загальні прирости вироблення електроенергії атомними електростанціями до кінця нинішнього століття будуть знаходитися в межах до 2% на рік. У цьому випадку, за зробленими розрахунками, до 2100 року цими електростанціями буде напрацьовано відходів радіоактивних речовин, які збільшать середню активність речовини кори майже у 10 разів (значення напрацьованої активності становитиме величину на рівні (780–800)•1012 Ки).
Зроблено висновки щодо подальшого розвитку ядерної енергетики України, одним з яких є такий:
Українська ядерна енергетика, що є однією з найпотужніших у світі (на АЕС у 2010 р. було вироблено 47,3% всієї електроенергії), і яка займає 2-ге місце після Франції, потребує переосмислення і її подальший розвиток має відбуватися із зниженням темпів нарощування. Доцільні обсяги виробництва електроенергії на АЕС на період до 2100 року мають бути ретельно обґрунтовані без використання міфів про її безпечність та економічність.

Ключові слова: радіоактивні відходи, вплив на навколишнє середовище роботи АЕС, радіоактивність континентальної кори та АЕС.

Дубовський С. В., Коберник В. С.  Техніко-економічні оцінки перспективних природоохоронних технологій теплової енергетики України Дубовський С. В., Коберник В. С. Техніко-економічні оцінки перспективних природоохоронних технологій теплової енергетики України

популярний!
Збірник №: 2 (33) 2013 р.
Розмір файлу: 863.81 Кбайт
Скачувань: 3839
Розглянуто питання пошуку економічно реальних шляхів виконання екологічних зобов’язань згідно з Технологічними нормативами допустимих викидів забруднюючих речовин із теплосилових установок, номінальна теплова потужність яких перевищує 50 МВт.
Проведено техніко-економічне порівняння за критерієм середньої вартості виробництва електричної енергії за життєвий цикл перспективних природоохоронних технологій, готових до впровадження у ході реконструкції енергоблоків ТЕС.
Показано, що в умовах ринкової конкуренції впровадження природоохоронних технологій високої ефективності не є інвестиційно привабливим за чинних значень податку на викиди, але стане таким за умов збільшення податку на викиди основних забруднювачів до 10 разів до рівнів, встановлених згідно з Податковим кодексом України.

Ключові   слова: теплова енергетика, природоохоронні технології, димові гази, податок за викиди.

Коберник В.С. Економічний аналіз використання технологій перетворення енергії на ТЕС України Коберник В.С. Економічний аналіз використання технологій перетворення енергії на ТЕС України

популярний!
Збірник №: 4 (51) 2017 р.
Розмір файлу: 3.5 Мбайт
Скачувань: 1181

Проведені техніко-економічні розрахунки і порівняння перспективних проектів нового будівництва і реконструкції енергоблоків ТЕС за різними технологіями, що забезпечують досягнення сучасних норм викидів основних забруднюючих речовин. Проаналізовано вплив курсу гривні до долара і цін на вугілля та газ на середню вартість електричної енергії за життєвий цикл при впровадженні нових технологій перетворення енергії на ТЕС.

Ключові слова: теплова електрична станція, надкритичні параметри пари, циркулюючий киплячий шар, очищення димових газів, вартість електричної енергії

Костюковський Б. А., Лещенко І. Ч., Шульженко С. В., Рубан-Максимець О. О. Оцінка обсягів витоків метану в газорозподільних мережах України Костюковський Б. А., Лещенко І. Ч., Шульженко С. В., Рубан-Максимець О. О. Оцінка обсягів витоків метану в газорозподільних мережах України

популярний!
Збірник №: 1 (28) 2012 р.
Розмір файлу: 482.34 Кбайт
Скачувань: 3381
Сталий розвиток економіки країни неможливо забезпечити без ефективної роботи загальнодержавної системи газопостачання, важливою складовою якої є газорозподільні мережі, що забезпечують природним газом промислових споживачів, бюджетну і комунальну сфери, населення країни.
У статті наведено аналіз поточного технічного стану газорозподільних мереж України та можливих заходів, направлених на скорочення витоків метану від їх об’єктів. Проаналізовано проблеми оцінки витоків парникових газів у газорозподільних мережах.
Описано методичні підходи, запропоновані для визначення обсягів витоків метану в основних елементах газорозподільної мережі України та виконано оцінку обсягів цих витоків. Наведено аналіз обробки статистичної інформації для двох компаній-операторів газорозподільних мереж.
Встановлено, що для попередньої консервативної оцінки витоків метану при формуванні базової лінії проектів спільного впровадження для газових мереж середнього та низького тиску, в яких такі проекти дають максимальний екологічний та економічний ефект, доцільно використовувати значення витоків не менше 5% від обсягів природного газу, що розподіляються цими мережами, хоча більше реалістичною нижньою оцінкою є 6 – 8%.

Ключові слова: газорозподільні мережі, парникові гази, викиди і витоки метану, кіотські механізми.
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 4