Зміст журналівОперація закінчилась помилкою

Підвищення ефективності виробництва та використання енергетичних ресурсів

Документи

Євтухова Т. О. Механізм реалізації самоокупних енергозберігаючих заходів на комунальних підприємствах тепло-, водопостачання та водовідведення Євтухова Т. О. Механізм реалізації самоокупних енергозберігаючих заходів на комунальних підприємствах тепло-, водопостачання та водовідведення

популярний!
Збірник №: 2 (9) 2003 р.
Розмір файлу: 385.4 Кбайт
Скачувань: 5706
Розглянуто механізм підвищення ефективності використання власних ресурсів комунального підприємства, залучених коштів міста та інвесторів на реалізацію енергозберігаючих заходів, що апробовано на комунальних підприємствах тепло-, водопостачання та водовідведення. Показано, що ключову роль у підвищенні ефективності мають договори підряду між підприємством та місцевою владою.

Ключові слова: енергозберігаючі заходи, комунальні підприємства, економічне стимулювання, механізм реалізації.

Агеєва Т. П. Використання відходів сфери обслуговування населення - додаткове джерело енергопостачання економіки України Агеєва Т. П. Використання відходів сфери обслуговування населення - додаткове джерело енергопостачання економіки України

популярний!
Збірник №: 1 (1) 1999 р.
Розмір файлу: 291.11 Кбайт
Скачувань: 5681
Розглянуто перспективи використання нетрадиційного джерела енергії - відходів життєдіяльності населення (сміття та стічні води). Промислова переробка твердих побутових відходів тільки 7 найбільших міст України дозволить отримати 10-13 млрд.кВт.год. електроенергії при скороченні витрат органічного палива на 3.5-4.6 млн.т у.п.

Ключові слова: тверді побутові відходи, стічні води, промислова утилізація, сміттєспалювання, рекуперація метану, виробництво електроенергії.

Білодід В. Д., Куц Г. О. Енергетичний потенціал горючих вторинних енергоресурсів і водню, а також витрати на їх підготовку до прямого спалювання Білодід В. Д., Куц Г. О. Енергетичний потенціал горючих вторинних енергоресурсів і водню, а також витрати на їх підготовку до прямого спалювання

популярний!
Збірник №: 2 (25) 2011 р.
Розмір файлу: 629.27 Кбайт
Скачувань: 5388
Розглянуто рівні використання горючих вторинних енергетичних ресурсів (ГВЕР) та визначено прямі витрати енергоресурсів на їх підготовку для спалювання в енергетичних установках. За станом 2009 р. загальний обсяг виходу ГВЕР складав 9317,3 тис. т у.п., з якого використано власними споживачами 8059 (86,5 % від обсягу виходу), втрати склали 1258,3 (13,5 %). За окремими видами ГВЕР втрати складають: доменний газ – 450,5 тис. т у.п. (7,58 % від загального обсягу виходу), конвертерний газ – 397,7 (98,39 %), феросплавний газ – 153,1 (66,42 %), відходи лісозаготівлі та деревообробки – 28,5 (22,82 %), чорний луг використовується в повному обсязі.
Прямі витрати енергоресурсів на підготовку зазначених видів ГВЕР до спалювання незначні й складають: для доменного газу – 3,77 кг у.п./т у.п., (доменний газ приведено до умовного через його теплоту згорання), конвертерного газу – 1,2 і феросплавного – 1,64. З урахуванням структурних змін у виробництвах, які є джерелами ГВЕР, було проведено оцінку можливого їх використання на найближчу перспективу.
Наведено дані щодо затрат енергії на отримання водню з використанням різних відомих технологій. Ці затрати значно перевищують його енергетичну спроможність. За даними проведеного аналізу сумарні витрати енергоресурсів на одержання 1 тонни водню, приведені до 1 т у.п., знаходяться у межах 1,6...5,1 т у.п.

Ключові слова: горючі вторинні енергоресурси, доменний газ, конвертерний газ, феросплавний газ, водень.

Білодід В. Д., Куц Г. О. Енергетичний потенціал окремих видів альтернативного палива та оцінка енерговитрат на їх підготовку для прямого спалювання в котлоагрегатах Білодід В. Д., Куц Г. О. Енергетичний потенціал окремих видів альтернативного палива та оцінка енерговитрат на їх підготовку для прямого спалювання в котлоагрегатах

популярний!
Збірник №: 1 (24) 2011 р.
Розмір файлу: 547.74 Кбайт
Скачувань: 5932
New Page 1

Проведено аналіз та надано оцінку можливого енергетичного потенціалу окремих альтернативних видів палива, прямих витрат енергоресурсів на їх видобуток, виробництво та підготовку до спалювання в котлоагрегатах. Розглянуто такі види палива: торф, відходи лісозаготівель, відходи рослинної сільськогосподарської біомаси, шахтний метан.

Загальний енергетичний потенціал зазначених видів палива за оптимальним варіантом складає 8200 тис. т у.п., у тому числі торф паливний – 1700, відходи деревини – 1700, солома зернових культур – 3800, шахтний метан – 1000.

Прямі витрати енергоресурсів на видобуток та підготовку альтернативних видів палива, приведених до 1 т у.п., такі: торф кусковий – 23,9 кг у.п.; торф фрезерний – 49,7; торф’яні брикети – 143,5; солома у тюках – 31,0; солома у брикетах – 170; солома у гранулах – 238,3; деревина за умови її газифікації – 240,8; шахтний метан – 151,0. Отримані величини прямих енергетичних витрат на підготовку альтернативних видів палива до спалювання за винятком торфу кускового в цілому перевищують аналогічні показники для його традиційних видів.

Ключові слова: альтернативні види палива, енергетичний потенціал, енергетичні витрати, енергетична ефективність.

Білодід В. Д., Маляренко О. Є., Станиціна В. В. Показники енергетичної ефективності для оцінки інновацій у промислових технологіях Білодід В. Д., Маляренко О. Є., Станиціна В. В. Показники енергетичної ефективності для оцінки інновацій у промислових технологіях

популярний!
Збірник №: 2 (20) 2009 р.
Розмір файлу: 567.88 Кбайт
Скачувань: 5870
У статті запропоновано показники комплексної оцінки інновацій у промислових технологіях для прийняття рішень щодо доцільності їх впровадження. Наведено приклад розрахунку ефективності впровадження технології «сухого гасіння коксу» на заміщення технології «мокрого гасіння».

Ключові слова: показники енергетичної ефективності, прямі та повні енергетичні витрати, повна енергоємність продукції.
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 14