Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)


Дослідження та оптимізація технологічних об'єктів і систем енергетики

Документи

Бодачівська Л. Ю., Поп Г. С., Бейко І. В. Оптимізація технологічних систем глушіння свердловин в умовах низьких пластових тисків Бодачівська Л. Ю., Поп Г. С., Бейко І. В. Оптимізація технологічних систем глушіння свердловин в умовах низьких пластових тисків

популярний!
Збірник №: 2 (11) 2004 р.
Розмір файлу: 544.27 Кбайт
Скачувань: 4065
На базі експериментальних даних розроблено метод багатокритеріальної оптимізації екобезпечних композицій технологічних систем глушіння свердловин в умовах низьких пластових тисків. Створено математично-комп'ютерну модель оптимізації, яка дозволяє оперативно знаходити оптимальні рішення за будь-яких змін складу і числа компонентів для досягнення заданих властивостей у бажаних межах їх варіювання.

Ключові слова: багатокритеріальна оптимізація, системи глушіння свердловин, низькі пластові тиски, геолого-технічні умови.

Бойченко О. В., Бойченко С. В. Методичне забезпечення наукових досліджень щодо прогнозування ефективності сорбційно-термоелектричної технології запобігання втрат палива від випаровування у складі Бойченко О. В., Бойченко С. В. Методичне забезпечення наукових досліджень щодо прогнозування ефективності сорбційно-термоелектричної технології запобігання втрат палива від випаровування у складі "дихальної" арматури резервуарної ємкості

популярний!
Збірник №: 2 (3) 2000 р.
Розмір файлу: 248.92 Кбайт
Скачувань: 3941
Подано технічне та методичне забезпечення проведення досліджень втрат вуглеводневих палив від випаровування й ефективності розробленої технології запобігання цим втратам в умовах зберігання.

Ключові слова: паливо, втрати, випаровування, модельне обладнання, методика.

Гавриш В. М., Сафонов В. А., Стельмах Д. А. Використання інформаційних технологій в дезактивації при знятті з експлуатації АЕС України Гавриш В. М., Сафонов В. А., Стельмах Д. А. Використання інформаційних технологій в дезактивації при знятті з експлуатації АЕС України

популярний!
Збірник №: 2 (9) 2003 р.
Розмір файлу: 350.74 Кбайт
Скачувань: 4086
Йдеться про зняття з експлуатації енергоблоків АЕС України. Розглянуто проблеми поводження з РАВ, показано відсутність вітчизняних методик розрахунку витрат на дезактивацію при розробці концепції та стратегії зняття з експлуатації АЕС. Пропонується використовувати для цієї мети програму вибору оптимальної дезактиваційної технології.

Ключові слова: радіоактивні відходи, АЕС, дезактиваційні роботи.

Денисов В. А. Ієрархічна модель оптимізації екологічних параметрів житлово-комунального господарства Денисов В. А. Ієрархічна модель оптимізації екологічних параметрів житлово-комунального господарства

популярний!
Збірник №: 4 (27) 2011 р.
Розмір файлу: 288.44 Кбайт
Скачувань: 4038
Запропоновано ієрархічну модель оптимізації екологічних параметрів житлово-комунального господарства (ЖКГ) України. Розгляд економіко-енергетичного балансу ЖКГ як еколого-економічної системи, для якої сформульовані загальна структура, завдання і принципи управління, дозволив надати моделі нових якостей. Застосування механізмів ієрархічного управління та розгляд процесу модернізації та розвитку ЖКГ як послідовності станів оптимальної рівноваги для кожного рівня ієрархії в кожний з дискретних моментів часу під дією фінансових надходжень як управлінь надало можливість розраховувати оптимальні екологічні та економіко-енергетичні параметри техспособів виробництва, постачання та споживання житлово-комунальних послуг на даний час та перспективу. Розраховано задачі достатньо великих розмірів, визначено оптимальні еколого-економічні параметри та сценарії розвитку ЖКГ з урахуванням заданих обмежень на обсяги фінансування експлуатації та розвитку, а також платежів за екологічне навантаження на навколишнє середовище.

Ключові слова: модель, оптимізація екологічних параметрів, енергоефективність, рівновага, інвестиції, ЖКГ, сценарій розвитку.

Дерій В. О.  Технічні та інституційні фактори впровадження споживачів-регуляторів в системах централізованого теплопостачання Дерій В. О. Технічні та інституційні фактори впровадження споживачів-регуляторів в системах централізованого теплопостачання

популярний!
Збірник №: 2 (37) 2014 р.
Розмір файлу: 529.72 Кбайт
Скачувань: 4158
Проведені дослідження показали, що впровадження електротеплових споживачів-регуляторів (ЕТСР) призведе до значного коливання теплової потужності в системах теплопостачання. Для її згладжування виникне необхідність акумуляції теплової енергії в мережах. А оскільки управління ЕТСР буде здійснювати диспетчер енергосистеми, то необхідно враховувати деякі особливості функціонування централізованих систем теплопостачання для забезпечення їх надійної та ефективної роботи. А саме: характер зміни теплового навантаження, порядок регулювання відпуску теплової енергії споживачам, параметри теплоносія. У диспетчера системи теплопостачання крім температури навколишнього середовища додається ще один дестабілізуючий фактор – надлишкова потужність ЕТСР. Він не зможе керувати системою теплопостачання тільки по температурному графіку. Для забезпечення надійної роботи системи централізованого теплопостачання необхідно розробити відповідний алгоритм взаємодії диспетчера енергосистеми та диспетчера системи теплопостачання з необхідними технічними та програмно-інформаційними засобами. Виконаний аналіз дозволив визначити обмежуючі фактори для системи теплопостачання, граничні швидкості зміни потужностей ЕТСП та час упередження зменшення потужності штатних теплогенераторів. Він також показав необхідність створення нормативно-правового поля функціонування ЕТСР.

Ключові слова: електротеплові споживачі-регулятори, теплові мережі, акумуляція, теплове навантаження, температурний графік, теплова потужність, температура теплоносія.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 2 з 21