Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)


Прогнозування, системний аналіз та оптимізація структурного розвитку енергетики

Документи

Перов М. О., Макаров В. М. Структура  та потенціал виробництва енергетичного вугілля в Україні Перов М. О., Макаров В. М. Структура та потенціал виробництва енергетичного вугілля в Україні

популярний!
Збірник №: 2 (41) 2015 р.
Розмір файлу: 2.26 Мбайт
Скачувань: 2857
Встановлено, що у зв'язку з падінням вуглевидобутку в Донецькій і Луганській областях через бойові дії і, як наслідок, скороченням запасів вугілля на складах теплових електростанцій, Україна змушена імпортувати енергетичні марки вугілля. Наразі паливні бази зазнають змін, у зв'язку з чим очікується скорочення власного видобутку. Для забезпечення стабільної роботи вітчизняної енергосистеми Міненерговугілля повинно залучати додаткові обсяги імпорту вугілля як альтернативу вітчизняних марок антрацитової групи вугілля.
Зважаючи на ці обставини розроблено сценарії забезпечення теплової енергетики вугільною продукцією власного виробництва. Запропоновано три варіанти забезпечення шахтним фондом та вуглезбагачувальними фабриками готовою вугільною продукцією ТЕС України: оптимістичний, базовий та песимістичний.
Встановлено, що виробничий потенціал збагачувальних фабрик, розташованих на підконтрольній Україні території, спроможний забезпечити потрібні обсяги вугільного концентрату. В цілому існуюча ситуація не сприяє досягненню рівня коефіцієнта охоплення збагаченням 0,7-0,75 навіть при здійсненні компенсації нестачі потужностей вуглезбагачувальних фабрик енергетичного призначення потужностями фабрик з випуску коксівного концентрату з відповідним перенаправленням існуючих логістичних потоків вихідного вугілля.

Ключові слова: вугілля, видобуток, збагачення, сценарії розвитку, вугільна продукція.

Черноусенко О. Ю. Стан енергетики України та результати модернізації енергоблоків ТЕС Черноусенко О. Ю. Стан енергетики України та результати модернізації енергоблоків ТЕС

популярний!
Збірник №: 4 (39) 2014 р.
Розмір файлу: 773.66 Кбайт
Скачувань: 4832
Згідно з даними за 2008–2014 роки виробництво електричної енергії електростанціями України станом на липень 2014 рік зменшилось на 2,5% порівняно з відповідним періодом 2013 року. Застосування вугілля в ролі палива збільшилось з 31,3% у 1991 році до 83,5% у 2014 році. Природний газ зменшився у структурі енергетичних ресурсів з 50% у 1991 році до 16% у 2014 році. Пікові потужності ГЕС і ГАЕС становлять лише 10% проти 15% необхідних для сталої роботи енергосистеми. Енергоблоки маневрових напівпікових потужностей ТЕС 100–150 МВт становлять 18% проти необхідних 30–35%. Середнє зменшення питомих витрат палива на модернізованих блоках порівняно з рештою блоків на тих самих ТЕС становило всього 12,6 г у. п./(кВт•год), явної залежності зменшення питомих витрат палива від витрат на модернізацію не спостерігається. Значне скорочення викидів забруднюючих речовин шляхом впровадження нових технологій очищення димових газів дозволить покращити екологічну ситуацію. Одним із перспективних видів модернізації є парогазова технологія в електроенергетиці.

Ключові слова: виробництво електричної енергії, паливо, пікові потужності, питомі витрати палива, парогазова технологія, забруднюючі речовини.
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 4 з 4