Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)


Системні дослідження та комплексні проблеми енергетики

Документи

Дубовський С. В. Методичні особливості оцінки питомих характеристик теплофікаційних установок на базі газових двигунів Дубовський С. В. Методичні особливості оцінки питомих характеристик теплофікаційних установок на базі газових двигунів

популярний!
Збірник №: 2 (14) 2006 р.
Розмір файлу: 499.28 Кбайт
Скачувань: 4178
Розглянуто методичні особливості розрахунку об'єктивних показників теплової економічності теплофікаційних установок на базі газових двигунів.

Ключові слова: теплофікаційні установки, газові двигуни, теплова енергія, міні-ТЕЦ, паротурбінні ТЕЦ.

Дубовський С. В. Підвищення робочого ресурсу ТЕС з використанням системних електротеплових споживачів-регуляторів Дубовський С. В. Підвищення робочого ресурсу ТЕС з використанням системних електротеплових споживачів-регуляторів

популярний!
Збірник №: 3 (30) 2012 р.
Розмір файлу: 444.69 Кбайт
Скачувань: 3972
Статтю присвячено оцінці впливу електротермічних споживачів-регуляторів, призначених для вирівнювання добових графіків електричних навантажень енергетичної системи на підвищення робочого ресурсу енергоблоків теплових електричних станцій.
Наведений аналіз фактичних напрацювань енергоблоків ТЕС з початку експлуатації у порівнянні з подовженим (парковим) ресурсом. Проаналізовані фактичні режими навантажень ТЕС ОЕС України з точки зору їх впливу на пошкоджуваність металу високонапружених вузлів в умовах експлуатації енергоблоків за межами паркового ресурсу. На основі аналізу літературних даних встановлено, що основним фактором пошкодження є малоциклова втома металу, що розвивається внаслідок різких змін теплового стану енергоблоків (понадпланові пуски, швидкі набирання навантажень та інш.).
На основі прогнозів розвитку електроспоживання та статистики понадпланових пусків енергоблоків в ОЕС України виявлено тенденцію щодо зростання їх у часі, що погрожує суттєвим погіршенням умов використання ТЕС з їх передчасним спрацьовуванням.
З метою протидії розвитку зазначеної тенденції запропоновано використовувати електротеплові споживачі-регулятори великої потужності, що встановлюються у системах централізованого теплопостачання для керування графіком електричних навантажень ТЕС. Наведено міркування щодо включення споживачів-регуляторі у технологічні контури керування енергетичною системою та визначено необхідні обсяги їх впровадження в ОЕС України, що гарантують припинення циклічного використання енергоблоків (з частими нічними зупинками), а у перспективі – повне вирівнювання графіків їх роботи.
На основі аналізу нормативно-технічних документів та матеріалів фактичних обстежень статичної і динамічної міцності металу ТЕС наведено кількісні оцінки впливу обсягів впровадження системних споживачів-регуляторів на зниження кількості річних понадпланових пусків енергоблоків та викликане цим зростання термінів безпечної експлуатації. Встановлено, що повномасштабне використання системних електротеплових споживачів-регуляторів дозволяє подовжити ресурс роботи ТЕС на 30-40%.

Ключові слова: енергоблок, циклічний режим, подовження ресурсу, споживачі-регулятори.

Дубовський С. В. Стан і тенденції розвитку комбінованого виробництва електричної та теплової енергії в країнах Європейського Союзу Дубовський С. В. Стан і тенденції розвитку комбінованого виробництва електричної та теплової енергії в країнах Європейського Союзу

популярний!
Збірник №: 1 (10) 2004 р.
Розмір файлу: 799.58 Кбайт
Скачувань: 4017
Проаналізовано статистичні дані щодо розвитку технологій комбінованого виробництва електричної та теплової енергії в країнах Європейського Союзу в умовах лібералізації ринків природного газу та електричної енергії.

Ключові слова: електрична і теплова енергія, країни Євросоюзу, комбіноване виробництво.

Дубовський С. В. Сучасні проблеми i перспективи розвитку теплової енергетики Дубовський С. В. Сучасні проблеми i перспективи розвитку теплової енергетики

популярний!
Збірник №: 2 (18) 2008 р.
Розмір файлу: 197.84 Кбайт
Скачувань: 4485
Наведено огляд проблем i перспектив розвитку теплової енергетики.

Ключові слова: теплоенергетика, теплові електричні станції, гібридні ТЕС, парникові гази.

Дубовський С. В. Феноменологічна декомпозиція складних процесів у системному аналізі енергетичних систем Дубовський С. В. Феноменологічна декомпозиція складних процесів у системному аналізі енергетичних систем

популярний!
Збірник №: 2 (9) 2003 р.
Розмір файлу: 799.79 Кбайт
Скачувань: 3951
Теоретично обґрунтовано загальні принципи еквівалентного феноменологічного представлення складних багатопродуктових технологій та процесів енергетики у вигляді набору цільових однопродуктових аналогів, що описуються моделлю типу "вхід-вихід", на прикладі комбінованого виробництва електричної енергії та теплоти.

Ключові слова: електроенергія, теплота, модель типу "вхід-вихід".
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 10 з 32