Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)


Системні дослідження та комплексні проблеми енергетики

Документи

Дубовський С. В. Підвищення робочого ресурсу ТЕС з використанням системних електротеплових споживачів-регуляторів Дубовський С. В. Підвищення робочого ресурсу ТЕС з використанням системних електротеплових споживачів-регуляторів

популярний!
Збірник №: 3 (30) 2012 р.
Розмір файлу: 444.69 Кбайт
Скачувань: 3647
Статтю присвячено оцінці впливу електротермічних споживачів-регуляторів, призначених для вирівнювання добових графіків електричних навантажень енергетичної системи на підвищення робочого ресурсу енергоблоків теплових електричних станцій.
Наведений аналіз фактичних напрацювань енергоблоків ТЕС з початку експлуатації у порівнянні з подовженим (парковим) ресурсом. Проаналізовані фактичні режими навантажень ТЕС ОЕС України з точки зору їх впливу на пошкоджуваність металу високонапружених вузлів в умовах експлуатації енергоблоків за межами паркового ресурсу. На основі аналізу літературних даних встановлено, що основним фактором пошкодження є малоциклова втома металу, що розвивається внаслідок різких змін теплового стану енергоблоків (понадпланові пуски, швидкі набирання навантажень та інш.).
На основі прогнозів розвитку електроспоживання та статистики понадпланових пусків енергоблоків в ОЕС України виявлено тенденцію щодо зростання їх у часі, що погрожує суттєвим погіршенням умов використання ТЕС з їх передчасним спрацьовуванням.
З метою протидії розвитку зазначеної тенденції запропоновано використовувати електротеплові споживачі-регулятори великої потужності, що встановлюються у системах централізованого теплопостачання для керування графіком електричних навантажень ТЕС. Наведено міркування щодо включення споживачів-регуляторі у технологічні контури керування енергетичною системою та визначено необхідні обсяги їх впровадження в ОЕС України, що гарантують припинення циклічного використання енергоблоків (з частими нічними зупинками), а у перспективі – повне вирівнювання графіків їх роботи.
На основі аналізу нормативно-технічних документів та матеріалів фактичних обстежень статичної і динамічної міцності металу ТЕС наведено кількісні оцінки впливу обсягів впровадження системних споживачів-регуляторів на зниження кількості річних понадпланових пусків енергоблоків та викликане цим зростання термінів безпечної експлуатації. Встановлено, що повномасштабне використання системних електротеплових споживачів-регуляторів дозволяє подовжити ресурс роботи ТЕС на 30-40%.

Ключові слова: енергоблок, циклічний режим, подовження ресурсу, споживачі-регулятори.

Дубовський С. В. Стан і тенденції розвитку комбінованого виробництва електричної та теплової енергії в країнах Європейського Союзу Дубовський С. В. Стан і тенденції розвитку комбінованого виробництва електричної та теплової енергії в країнах Європейського Союзу

популярний!
Збірник №: 1 (10) 2004 р.
Розмір файлу: 799.58 Кбайт
Скачувань: 3739
Проаналізовано статистичні дані щодо розвитку технологій комбінованого виробництва електричної та теплової енергії в країнах Європейського Союзу в умовах лібералізації ринків природного газу та електричної енергії.

Ключові слова: електрична і теплова енергія, країни Євросоюзу, комбіноване виробництво.

Дубовський С. В. Сучасні проблеми i перспективи розвитку теплової енергетики Дубовський С. В. Сучасні проблеми i перспективи розвитку теплової енергетики

популярний!
Збірник №: 2 (18) 2008 р.
Розмір файлу: 197.84 Кбайт
Скачувань: 4152
Наведено огляд проблем i перспектив розвитку теплової енергетики.

Ключові слова: теплоенергетика, теплові електричні станції, гібридні ТЕС, парникові гази.

Дубовський С. В. Феноменологічна декомпозиція складних процесів у системному аналізі енергетичних систем Дубовський С. В. Феноменологічна декомпозиція складних процесів у системному аналізі енергетичних систем

популярний!
Збірник №: 2 (9) 2003 р.
Розмір файлу: 799.79 Кбайт
Скачувань: 3640
Теоретично обґрунтовано загальні принципи еквівалентного феноменологічного представлення складних багатопродуктових технологій та процесів енергетики у вигляді набору цільових однопродуктових аналогів, що описуються моделлю типу "вхід-вихід", на прикладі комбінованого виробництва електричної енергії та теплоти.

Ключові слова: електроенергія, теплота, модель типу "вхід-вихід".

Дубовський С. В., Григор’єв Р. В., Бабін М. Є. Методичні особливості оптимізації складу регулюючих енергоблоків ТЕС з обмеженими динамічними властивостями з урахуванням їх взаємодії із системними споживачами-регуляторами Дубовський С. В., Григор’єв Р. В., Бабін М. Є. Методичні особливості оптимізації складу регулюючих енергоблоків ТЕС з обмеженими динамічними властивостями з урахуванням їх взаємодії із системними споживачами-регуляторами

популярний!
Збірник №: 1 (28) 2012 р.
Розмір файлу: 606.31 Кбайт
Скачувань: 3643
Розроблено модель економічної оптимізації складу енергоблоків ТЕС з урахуванням факторів динамічної маневреності, яка враховує необхідні умови підтримки частоти в електричних мережах відповідно до сучасних норм. У моделі передбачено використання у системі електротеплових споживачів-регуляторів постійно включених у роботу. Такі споживачі-регулятори можуть складатися з множини потужних установок електротеплового перетворення (наприклад, теплових насосів), що встановлюються в існуючих системах теплопостачання.
Модель апробовано на прикладі, що відповідає загальним рисам ОЕС України. За модельними розрахунками визначено, що існуючим складом ТЕС неможливо самостійно забезпечити необхідні вимоги щодо швидкості відновлення потужності в ОЕС України при виході з ладу найпотужнішого енергоблока (умова «N-1» ENTSO-E). Для ліквідації дефіциту маневреності необхідне залучення споживачів-регуляторів (СР) потужністю від 350–400 МВт до 1000 МВт. Це забезпечить не тільки необхідні часові параметри ліквідації розрахункової аварії, а й підвищення ефективності роботи ТЕС за рахунок зниження величини обертального резерву вторинного регулювання.

Ключові слова: потужність, частота, збурення, електротеплові споживачі-регулятори, ТЕС.
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 10 з 32