Ukrainian (UA)English (United Kingdom)Russian (CIS)


Системні дослідження та комплексні проблеми енергетики

Документи

Богославська О. Ю. Прогнозування оптимальних стратегій теплових електростанцій в умовах невизначеності добового графіка навантаження ОЕС України Богославська О. Ю. Прогнозування оптимальних стратегій теплових електростанцій в умовах невизначеності добового графіка навантаження ОЕС України

популярний!
Збірник №: 1 (28) 2012 р.
Розмір файлу: 367.36 Кбайт
Скачувань: 4111
Для розв’язання задачі, що розглядається в даній роботі, проведено аналіз методів короткострокового прогнозування графіків електричного навантаження ОЕС. При використанні будь-яких методів прогнозування неможливо уникнути помилки та точно спрогнозувати графік добового навантаження, а це, в свою чергу, не дає можливості точно розрахувати виплати, які очікують отримати виробники за відпущену в ДП «Енергоринок» електроенергію. В даній роботі описується методика отримання тепловими станціями гарантованих виплат при невизначеності прогнозного графіка електроспоживання.
Розроблено математичну модель раціональної поведінки ТЕС щодо подачі цінових заявок у випадку невизначеності графіка енергоспоживання. Модель побудовано з використанням математичної теорії ігор з використанням рівноваги за Нешем – Слейтером. Особливість цієї моделі визначається тим, що при прийнятті рішення (виборі своєї заявки) кожен з конкурентів орієнтується на можливість реалізації найгірших для нього значень невизначеності. Рішенням задачі є мінімально гарантоване значення виплат станціям.

Ключові слова: цінова стратегія, енергоринок, математичне моделювання, цінова заявка, теплові електростанції, рівновага за Нешем – Слейтером.

Боцула Д. О. Структурні особливості побудови муніципального ринку послуг з теплопостачання Боцула Д. О. Структурні особливості побудови муніципального ринку послуг з теплопостачання

популярний!
Збірник №: 1 (15) 2007 р.
Розмір файлу: 49.74 Кбайт
Скачувань: 4011
Розглянуто проблеми розвитку муніципального ринку послуг з теплопостачання. Визначено основні моделі систем теплоенергетичного господарства та запропоновано шляхи їх реформування із зазначенням основних заходів, які потребують першочергового проведення.

Ключові слова: теплоенергетичне господарство, ринок тепла, послуги з теплопостачання, муніципальна система.

Віхарєв Ю. О. Вплив водогосподарських і екологічних обмежень на виробництво електроенергії на ГЕС Віхарєв Ю. О. Вплив водогосподарських і екологічних обмежень на виробництво електроенергії на ГЕС

популярний!
Збірник №: 2 (5) 2001 р.
Розмір файлу: 612.25 Кбайт
Скачувань: 4101
ГЕС не є монопольними водокористувачами. Учасники водогосподарського комплексу й екологія водосховищ вносять жорсткі обмеження на режими енергооб'єктів. У процесі планування та оптимізації режимів ГЕС можуть бути одержані досить об'єктивні кількісні оцінки енергетичних втрат від кожного виду обмежень.

Ключові слова: гідроелектростанції, водосховища, водогосподарський комплекс, обмеження, екологія, енергетичні втрати.

Віхорєв Ю. О. Перспективні економічні ГЕС-ГАЕС комплексного призначення Віхорєв Ю. О. Перспективні економічні ГЕС-ГАЕС комплексного призначення

популярний!
Збірник №: 1 (8) 2003 р.
Розмір файлу: 396.18 Кбайт
Скачувань: 4030
Розглянуто можливість спорудження в Україні економічних ГЕС-ГАЕС з припливністю у верхові водосховища, які можуть брати також участь у захисті прилеглих територій від повеней.

Ключові слова: ГЕС, ГАЕС, припливність, верхнє водоймище.

Віхорєв Ю. О. Світові тенденції розвитку гідроенергетики Віхорєв Ю. О. Світові тенденції розвитку гідроенергетики

популярний!
Збірник №: 1 (6) 2002 р.
Розмір файлу: 535.1 Кбайт
Скачувань: 4011
На основі іноземної інформації, зокрема останнього Світового енергетичного конгресу, проаналізовано сучасні світові тенденції розвитку гідроенергетики та основні причини, що впливають на її розвиток.

Ключові слова: гідроенергетика, енергоспоживання, світові тенденції.
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 4 з 32