Зміст журналівОперація закінчилась помилкою

Системні дослідження та комплексні проблеми енергетики

Документи

Євтухова Т. О. Концептуальні засади створення муніципальної системи економічного стимулювання енергозбереження Євтухова Т. О. Концептуальні засади створення муніципальної системи економічного стимулювання енергозбереження

популярний!
Збірник №: 2 (11) 2004 р.
Розмір файлу: 512.67 Кбайт
Скачувань: 5921
Розглянуто концептуальні засади створення муніципальних систем економічного стимулювання енергозбереження, призначених для підвищення ефективності управління залученням і використанням коштів міського бюджету, міських комунальних підприємств, бюджетних установ та інвесторів на реалізацію енергозберігаючих заходів. Показано, що ключову роль у підвищенні ефективності використання бюджетних коштів повинні відігравати ринкові механізми економічного заохочувального регулювання та стимулювання енергозбереження.

Ключові слова: енергозбереження, муніципальна система, економічне стимулювання.

Євтухова Т. О., Симборський А. І. Сучасний стан комунальної енергетики України Євтухова Т. О., Симборський А. І. Сучасний стан комунальної енергетики України

популярний!
Збірник №: 1 (17) 2008 р.
Розмір файлу: 121.34 Кбайт
Скачувань: 6466
Проаналізовано сучасний стан комунальної енергетики України, зокрема, опалювальних котелень
і теплових мереж, а також газоспоживання і шляхів його зменшення та водопостачання і напрямів його покращання.

Ключові слова: комунальне господарство, водопостачання, газоспоживання.

Єгер Д.О., Лещенко І.Ч. Досвід розвитку газовидобувної галузі США Єгер Д.О., Лещенко І.Ч. Досвід розвитку газовидобувної галузі США

популярний!
Збірник №: 3 (54) 2018 р.
Розмір файлу: 444.58 Кбайт
Скачувань: 2349

У статті приведено порівняльний аналіз фактичних з 2000 до 2017 рр. та прогнозних показників енергетичних стратегій 2006 та 2013 років щодо видобутку природного газу в Україні. Досліджено динаміку зміни обсягів видобування та споживання природного газу в світі та у США упродовж 2000–2017 рр. Проаналізовано динаміку змін обсягів видобування у США традиційного і «нетрадиційного» газу. Наведено стан доведених запасів природного газу у покладах різних типів (газових та газоконденсатних родовищ, нафтових родовищ, вугільних басейнів, сланцевих порід та щільних пісковиків) та зв’язок з обсягами його видобування. Досліджено особливості організації видобутку вуглеводнів у США, зокрема присутність малого бізнесу в цій галузі.
Доведено, що важливим елементом державної політики США щодо розвитку нафтогазової галузі є запровадження податкових пільг, найдавнішим з яких вже понад 100 років, а найновішим – трохи більше 10. Показано, що існуюча в країні гнучка система податкових пільг дозволяє рентабельно освоювати родовища та проводити видобуток вуглеводнів, у тому числі й природного газу з важковидобувних запасів (покладів сланцевих порід і щільних пісковиків).
Розглянуто динаміку зміни цін на природний газ та електроенергії для різних категорій споживачів у США протягом 2000–2017 рр. Проаналізовано взаємний вплив обсягів споживання, видобування природного газу і цін на нього на ціни на електроенергію для основних категорій споживачів.
Досвід США, особливо щодо державного стимулювання та підтримки розвитку газовидобувної галузі, необхідно брати до уваги при формуванні прогнозів розвитку цієї галузі в Україні та напрямів їх реалізації.

Ключові слова: обсяги видобування природного газу, ринок природного газу, ціна газу, обсяги споживання, доведені запаси, податкові пільги.

Іваненко Н. П. Стан і проблеми участі України в Кіотському протоколі Іваненко Н. П. Стан і проблеми участі України в Кіотському протоколі

популярний!
Збірник №: 1 (13) 2006 р.
Розмір файлу: 57.54 Кбайт
Скачувань: 5989
Розглянуто питання можливої участі України в гнучких механізмах Кіотського протоколу. Визначено основні бар'єри, що перешкоджають участі України в Кіотському протоколі, та запропоновано першочергові заходи для імплементації гнучких механізмів в Україні.

Ключові слова: торгівля квотами на викиди, Кіотський протокол.

Агеєва Т. П. Оцінка економії та прогноз споживання природного газу в житловому секторі України на період до 2030 року Агеєва Т. П. Оцінка економії та прогноз споживання природного газу в житловому секторі України на період до 2030 року

популярний!
Збірник №: 1 (12) 2005 р.
Розмір файлу: 373.8 Кбайт
Скачувань: 5917
Наведено результати оцінки заощадження природного газу за рахунок впровадження газозберігаючих заходів і його заміщення на електроенергію, а також прогноз газоспоживання в житловому секторі України на період до 2030 року.

Ключові слова: природний газ, газозбереження, заміщення природного газу на електроенергію, житловий сектор, демографічна ситуація.
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 33